Walka z marnotrawstwem żywności: "Dąbrowa nie marnuje"

Walka z marnotrawstwem żywności: "Dąbrowa nie marnuje"

Zastanawialiście się kiedyś, ile jedzenia jest marnowane rocznie w Polsce? Okazuje się, że ta liczba wynosi aż ponad 5 milionów ton. Jest to sytuacja, która powinna ulec zmianie. Właśnie dlatego, chcielibyśmy zaprosić Was do aktywnego udziału w inicjatywie pod nazwą „Dąbrowa nie marnuje”. To wydarzenie odbędzie się 27 października między godziną 10 a 14 na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia. W tym dniu organizacje pozarządowe oraz zaangażowani działacze społeczni będą przygotowywać potrawy z produktów, które mogą znaleźć się w każdej lodówce. Dodatkowo pokażą nam, jak możemy ograniczyć marnowanie jedzenia.

Podczas tego wydarzenia warto również śledzić nasz profil na mediach społecznościowych – będziemy informować o akcjach towarzyszących głównemu wydarzeniu. W tym momencie trwa już zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności oraz pustych słoików, które potrwają do 25 października. Zebrane produkty zostaną przekazane podopiecznym fundacji, którzy potrzebują wsparcia.

Wszystkie te artykuły spożywcze oraz słoiki można dostarczać do kilku miejsc. Można je przynosić do Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, które mieści się na ulicy Łączna 35, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 12:00. Można również zostawić je w Centrum Aktywności Obywatelskiej na ulicy Sienkiewicza 6a, które jest otwarte przez całą dobę. Produkty można również dostarczyć do punktów informacyjnych w sklepach Auchan – zarówno w Dąbrowie Górniczej (ulica Jana III Sobieskiego 6, CH Pogoria), jak i w Sosnowcu (ulica Zuzanny 20). W tych miejscach produkty można przekazywać w godzinach otwarcia sklepu, czyli od 7:30 do 22:00. Ostatnim miejscem, do którego można przynieść artykuły jest siedziba koła PCK na ulicy Strzemieszycka 392; ale tylko we wtorek 24.10 w godzinach: 10:00-13:00.