Kulminacyjny moment 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

Kulminacyjny moment 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

18 października nastąpiło zakończenie drugiej rundy 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jako część III Międzynarodowego Festiwalu poświęconego twórczości tego dąbrowskiego kompozytora. Znamy już nazwiska finalistów, którzy w dniach od 19 do 21 października wezmą udział w koncertach finałowych na scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

Jury konkursu wyłoniło dwunastu utalentowanych muzyków, którzy będą rywalizować o miejsca na podium podczas finału 14. edycji konkursu. Wśród finalistów znajdują się trzej mężczyźni i jedna kobieta specjalizująca się w grze na trąbce, cztery osoby prezentujące umiejętności gry na rogu oraz czterech puzonistów. Większość stanowią reprezentanci Polski, ale są także artyści z Niemiec i Chińskiej Republiki Ludowej.

Talent każdego z finalistów zostanie oceniony podczas specjalnie zorganizowanych koncertów finałowych. Koncerty te odbędą się w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia i będą miały charakter wieczornych występów otwartych dla publiczności. Harmonogram przewiduje je na dni od 19 do 21 października, zawsze dokładnie o godzinie 17:00. Młodych artystów podczas występów będzie wspierać Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Te koncerty to ostatnia szansa dla uczestników, by zademonstrować swoje nieprzeciętne umiejętności przed jury składającym się z polskich i zagranicznych ekspertów. Muszą udowodnić, że potrafią poradzić sobie jako soliści także w koncercie z profesjonalną orkiestrą.