Policja z Dąbrowy Górniczej aresztuje parę zastraszającą świadka i handlującą narkotykami

Policja z Dąbrowy Górniczej aresztuje parę zastraszającą świadka i handlującą narkotykami

Siły policyjne z komendy w Dąbrowie Górniczej skutecznie przeprowadziły operację zatrzymania pary podejrzanej o zastraszanie osoby, która czekała na swój proces przed salą sądową. Sąd, będąc informowanym o sytuacji przez dyżurnego jednostki policyjnej, zainicjował interwencję. Przeprowadzona analiza nagrań z monitoringu doprowadziła do identyfikacji i aresztowania 35-letniego mężczyzny i 41-letniej kobiety, obaj byli mieszkańcami jednej z zielenią otoczonych dzielnic Dąbrowy Górniczej.

W toku dalszych działań, podczas przeszukania domu podejrzanych, policja znalazła i skonfiskowała niemal 500 porcji amfetaminy. Okazało się, że mężczyzna nie tylko zastraszający świadka, ale również prowadził nielegalny handel narkotykami oraz udzielał ich innym osobom.

Po zebraniu dowodów śledczy postawili mężczyźnie aż siedem zarzutów. Obejmują one posiadanie dużej ilości narkotyków, ich udzielanie i nakłanianie do wycofania zarzutów poprzez groźby. Oznajmiła to komenda policji w Dąbrowie Górniczej. Zarówno mężczyzna jak i kobieta stawią się przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje przestępstwa.

Na wniosek prokuratora i służb mundurowych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jego partnerka została umieszczona pod dozorem policyjnym, a dodatkowo nałożono na nią zakaz zbliżania się do osoby pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego partnerka może spędzić w więzieniu do 5 lat.