Przemysł stalowy podąża drogą bezpieczeństwa: ArcelorMittal Poland wprowadza opaski do monitorowania zdrowia pracowników

Przemysł stalowy podąża drogą bezpieczeństwa: ArcelorMittal Poland wprowadza opaski do monitorowania zdrowia pracowników

Bezpieczeństwo pracowników jest dla firmy ArcelorMittal Poland kluczowym priorytetem, co potwierdza fakt, że obecnie 130 osób zatrudnionych w koksowni w Zdzieszowicach ma na swoim wyposażeniu specjalne opaski bezpieczeństwa. Te zaawansowane technologicznie urządzenia umożliwiają szybkie sygnalizowanie wszelkich zagrożeń czy nagłych pogorszeń stanu zdrowia. Po pozytywnych wynikach pilotowego programu stosowania tych systemów w Zdzieszowicach, największy producent stali w Polsce planuje rozpocząć ich stosowanie również w innych lokalizacjach.

ArcelorMittal Poland nieustannie dąży do poprawy jakości swoich produktów, minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko oraz zwiększenia efektywności energetycznej swoich zakładów. Jednak to troska o bezpieczeństwo pracowników jest wiodącą misją firmy od wielu lat.

Właśnie w tym kontekście wprowadzono nowatorski projekt polegający na zastosowaniu inteligentnych systemów telemonitoringu do poprawy bezpieczeństwa pracowników w oddziale firmy w Zdzieszowicach. Wykorzystując do tego celu opaski telemetryczne, firma zdecydowała się na rozwiązania od Comarch. Dzięki tej kooperacji, pracownicy koksowni otrzymali specjalistyczne opaski bezpieczeństwa, które są zintegrowane z platformą telemonitoringu.

„W naszej koksowni priorytetem jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Wiele prac jest wykonywanych indywidualnie, dlatego zależy nam na tym, by nasz personel czuł się bezpiecznie na terenie zakładu o powierzchni ponad 200 ha” – mówi Czesław Sikorski, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. logistyki i produkcji koksu w ArcelorMittal Poland.

„Na początku wprowadziliśmy do użytku 10 testowych opasek, a teraz korzystamy już z ponad 130 takich urządzeń. W przyszłości planujemy objąć tym rozwiązaniem około 350 osób pracujących w Zdzieszowicach” – dodaje.