Pożar w Bazylice NMP Anielskiej: oszacowano straty

Pożar w Bazylice NMP Anielskiej: oszacowano straty

Zdarzenie, które miało miejsce w Bazylice Parafialnej Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, przyniosło ze sobą znaczne szkody finansowe. Szacunkowo, odbudowa spalonych drzwi głównego wejścia do kościoła może wynieść dziesiątki tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że to akt podpalenia, który nastąpił kilka dni po kontrowersyjnym wydarzeniu z udziałem duchownych i pracownika seksualnego.

Podpalenie drzwi bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej (województwo śląskie) miało miejsce nocą, pomiędzy 21 a 22 września. Ciekawostką jest to, że parafia stała się głośna nie tylko z powodu podpalenia, ale również przez ujawnione informacje na temat uczestnictwa miejscowych księży w imprezie, na której obecny był pracownik seksualny. Wydarzenie to odbyło się kilka dni wcześniej na plebanii, w domu służbowym redaktora dodatku „Niedziela” z Sosnowca – jak informowano wcześniej na portalu Gazeta.

Straż pożarna z Dąbrowy Górniczej poinformowała, że pożar wybuchł na terenie parafii około godziny 22:00 dnia 21 września. Płomienie strawiły główne drzwi wejściowe do świątyni. W akcji gaszenia pożaru brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Policja ustaliła, że podpaleniem drzwi mógł zająć się 38-letni mężczyzna. Parafia pod kierownictwem ks. Andrzeja Stasiaka, proboszcza parafii NMP Anielskiej, kilka dni po incydencie dokonała wstępnej oceny strat finansowych. Wynika z niej, że konieczne będzie wymienienie dwóch skrzydeł drzwiowych, z czego jedno zostało poważnie uszkodzone. Szacunkowy koszt odbudowy przekracza 60 tysięcy złotych – jak donosi lokalny serwis Nasze Miasto.