Dąbrowska Masa Krytyczna: wspólna jazda na rowerach zakończona pyszną zalewajką

Dąbrowska Masa Krytyczna: wspólna jazda na rowerach zakończona pyszną zalewajką

Władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniu pod nazwą „Dąbrowska Masa Krytyczna”, które odbędzie się 16 września. Punkt zbiórki to plac przy Pałacu Kultury Zagłębia. Stamtąd wszyscy uczestnicy na dwóch kółkach wyruszą na 14-kilometrową trasę, która zakończy się nad Pogorią III. Na miejscu na rowerzystów będzie czekać smaczna niespodzianka – tradycyjna zalewajka.

Start Dąbrowskiej Masy Krytycznej planowany jest o godzinie 14:00 spod Pałacu Kultury Zagłębia, natomiast chętni mają zgromadzić się na placu Wolności 20 minut przed planowanym rozpoczęciem.

Wojciech Juroff, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, które jest organizatorem wydarzenia wspólnie ze stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa, podkreśla, że celem jest promowanie aktywności fizycznej, a także pozyskanie opinii rowerzystów na temat infrastruktury rowerowej w mieście i jej przyszłych planów rozwoju.

Zaplanowana trasa umożliwi uczestnikom bezpośrednie zapoznanie się z nowo powstałą infrastrukturą komunikacyjną miasta. Wśród ciekawych miejsc znajdują się „obwodnica”, centrum przesiadkowe oraz nowy układ komunikacyjny śródmieścia i okolic stacji kolejowej w Gołonogu.

Dorota Strumińska, prezes stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa, zachęca do udziału w wydarzeniu nie tylko młodych, ale również seniorów. Jazda na rowerze ma bowiem pozytywny wpływ na zdrowie, zmniejszając ryzyko wystąpienia udaru czy zawału serca.