Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 29 – inwestycja w sportowe talenty Dąbrowy Górniczej

Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 29 – inwestycja w sportowe talenty Dąbrowy Górniczej

Nieopodal Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej zlokalizowane jest boisko do piłki nożnej. W ciągu ostatnich tygodni okresu wakacyjnego przeprowadzono tam intensywne prace modernizacyjne, które znacząco poprawiły stan infrastruktury sportowej.

Boisko, popularnie zwane „Orlikiem”, jest częścią dużej jednostki rekreacyjnej, która powstała na osiedlu Morcinka 14 lat temu. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w całym mieście. W ramach modernizacji, która pochłonęła blisko 750 tys. zł, wykonawca prac zainstalował nową, syntetyczną nawierzchnię boiska. Ta sztuczna trawa ma wysokość ponad 5 cm i zostanie dodatkowo usztywniona za pomocą piasku kwarcowego oraz granulatu.

Nowo wyremontowane boisko ma służyć zarówno uczniom Szkoły Podstawowej nr 29, jak i młodym piłkarzom z różnych klubów i szkółek piłkarskich, które często korzystają z tego obiektu do treningów i rozgrywania spotkań.

Władze miasta planują podobne inwestycje także przy innych placówkach edukacyjnych. Na liście oczekujących na modernizację znajdują się boiska przy Szkole Podstawowej nr 12, 20 i 30 oraz SP13 i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4.

Marcin Bazylak, prezydent miasta, zwraca uwagę na ważną zmianę organizacyjną – utrzymaniem wszystkich przyszkolnych boisk będzie teraz zajmować się jedna instytucja: Centrum Usług Wspólnych.