Dąbrowa Górnicza: Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków

Dąbrowa Górnicza: Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków

We wrześniu, służby policyjne z Dąbrowy Górniczej uniemożliwiły działalność dwóm mężczyznom, którzy byli podejrzani o posiadanie substancji narkotycznych. Jednemu z nich postawiono zarzut prowadzenia nielegalnej plantacji konopi indyjskich w dużych ilościach. Po przeprowadzeniu przesłuchań, sąd stwierdził, że jeden z podejrzanych powinien zostać umieszczony na 3 miesiące w areszcie śledczym. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej w toku swoich działań ustalili, że jeden z zatrzymanych mógł prowadzić nielegalną hodowlę konopi indyjskich. Ich przypuszczenia okazały się trafne. W pomieszczeniach wynajętych przez podejrzanego na terenie powiatu będzińskiego, policjanci odkryli 266 roślin konopi, które są nielegalne w Polsce, oraz profesjonalny sprzęt do ich uprawy.

Podczas akcji zatrzymania, obu podejrzani próbowali zastraszyć funkcjonariuszy, grożąc im.

Po analizie zebranych dowodów przez śledczych z Dąbrowy Górniczej oraz wniosku prokuratury, sąd zadecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec jednego z mężczyzn. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone i obaj zatrzymani będą musieli stawić się przed sądem, aby odpowiedzieć na zarzuty.