Sprawca ataku bagnetem z Dąbrowy Górniczej aresztowany

Sprawca ataku bagnetem z Dąbrowy Górniczej aresztowany

Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który dokonał ataku bagnetem na trzech mężczyzn, został aresztowany przez lokalną policję. Mężczyzna, 30 lat, był wcześniej notowany przez organy ścigania za liczne kradzieże i groźby. Tym razem jednak grozi mu surowsza kara – nawet dożywocie.

Incydent miał miejsce w dzień Wszystkich Świętych na jednym z placów publicznych w dzielnicy Gołonóg. Trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat padło ofiarą agresji ze strony 30-letniego sprawcy, który używał bagnetu jako narzędzia ataku. Świadkowie zareagowali natychmiast na tę sytuację, skutkiem czego poszkodowani szybko otrzymali pomoc medyczną i zostali przewiezieni do szpitala. W międzyczasie, funkcjonariusze z dąbrowskiej jednostki rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Niespełna 24 godziny później, 2 listopada, jeden z dąbrowskich policjantów rozpoznał podejrzanego na parkingu przed jednym ze sklepów. Funkcjonariusz był wówczas poza służbą, ale dzięki jego zaangażowaniu, sprawca został zatrzymany i przekazany do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu trzykrotnego usiłowania zabójstwa.

Podczas śledztwa wyszło na jaw, że 30-latek był wcześniej notowany za różnego rodzaju przestępstwa, włączając w to kradzieże, zniszczenia mienia i groźby karalne. Co więcej, ustalono, że tydzień przed atakiem mężczyzna opuścił więzienie, gdzie odbywał wyrok za wcześniejsze przewinienia.

Mężczyzna, będący sprawcą ataku bagnetem, oczekuje obecnie na wyrok w areszcie tymczasowym. Może mu grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Ten dramatyczny incydent świadczy o nieocenionej roli policji, która jest zawsze gotowa do działania – nawet poza godzinami służby. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz współpracy z lokalną społecznością, sprawca został szybko ujęty a ofiary otrzymały niezbędną pomoc medyczną – podkreśla policja.