Otwarcie sezonu morsowania w Dąbrowie Górniczej zainspirowane Hawajami

Otwarcie sezonu morsowania w Dąbrowie Górniczej zainspirowane Hawajami

Odważni miłośnicy zimnej kąpieli, zwani morsami, z Dąbrowy Górniczej oficjalnie rozpoczęli swój sezon. Wydarzenie to było ubarwione egzotycznymi hawajskimi akcentami, co dodało mu wyjątkowego charakteru. Zabawa była na najwyższym poziomie, a humory i frekwencja dopisywały.

Ambient hawajski przeniósł się na brzeg Pogorii, gdzie odbywało się otwarcie sezonu morsowania. Obserwując zdjęcia dokumentujące to wydarzenie, można było dostrzec, że entuzjazm i radość uczestników były ogromne. W tym dniu dominował motyw Hawajów, co przełożyło się na stylizacje uczestników. Po odpowiednim przygotowaniu i rozgrzewce, odważni morsy weszli do lodowatej wody ubrani w kolorowe stroje i kapelusze. Kobiety dodatkowo ozdobiły się kwiatowymi wiankami, prezentując się w nich uroczo.

Dla uczestników przygotowano nie tylko atrakcje w postaci kąpieli. Na miejscu można było skosztować smaczne ciasto lub napić się gorącego napoju. Dla tych, którzy preferują bardziej konkretne przekąski, na miejscu były kiełbasy i chleb ze smalcem. Po wyjściu z wody, niektórzy skorzystali z możliwości rozgrzania się w balii z wrzątkiem. Co więcej, podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 1500 złotych przeznaczonych na pokarm i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt z schroniska Rafik w Bolesławiu.