Ruszają zapisy na Bike Atelier MTB Maraton 2021

Ruszają zapisy na Bike Atelier MTB Maraton 2021

Entuzjaści górskiego kolarstwa mogą z radością oznaczyć w swoich kalendarzach datę 17 września. Tego dnia, nad malowniczym terenem Pogorii III, odbędzie się kolejna edycja wydarzenia sportowego dla fanów dwóch kółek – Bike Atelier MTB Maraton.

Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru między trasami o różnym stopniu trudności. Dystans PRO, będący najdłuższym z nich, będzie mierzył aż 65 kilometrów i przebiegać będzie przez okolicę Dąbrowy Górniczej. Dla tych, którzy poszukują nieco mniejszego wyzwania, przygotowano dystans HOBBY z trasą długości 40 kilometrów.

Roman Matysik, reprezentant organizatora maratonu Bike Atelier MTB, podkreśla, że na starcie każdy jest mile widziany – zarówno doświadczeni uczestnicy poprzednich edycji maratonu, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem górskim. Przewidziano również specjalną trasę dla rodzin – FAMILY oraz MINI, na których najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na niemal 20-kilometrowym odcinku.

Dąbrowa Górnicza, na której terenie odbywać się będzie maraton, nie jest miejscem obcym dla cyklistów. Już kilkukrotnie gościła uczestników tej serii maratonów MTB, zaskakując ich różnorodnością terenów – od Pustyni Błędowskiej po tereny północne miasta. Od pewnego czasu bazą wydarzenia jest Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria.

W 2021 roku przewidziano 9 edycji Bike Atelier MTB Maratonu, a wydarzenie we wrześniu w Dąbrowie Górniczej będzie jednym z ostatnich szans na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej. Na miejscu przewidziano też rywalizację dla dzieci, zarówno najmłodszych na rowerkach biegowych jak i starszych.