Policja przechodzi do ofensywy: 9 milionów nielegalnych papierosów zabezpieczonych

Policja przechodzi do ofensywy: 9 milionów nielegalnych papierosów zabezpieczonych

Dzięki inicjatywie lokalnych sił porządkowych z Dąbrowy Górniczej i Krakowa, państwowy budżet uniknął straty rzędu 11 milionów złotych wynikającej z nielegalnej działalności. W wyniku akcji policyjnej, oprócz nielegalnego towaru, schwytani zostali również jego posiadacze.

Operacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej we współpracy z odpowiednikiem krakowskim, zaowocowała konfiskatą dziewięciu milionów nielegalnych papierosów. Z informacji śledczych wynikało, że jedna z dzielnic przemysłowych w Dąbrowie Górniczej była miejscem składowania znacznych ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. W sumie, w trzech wybranych kontenerach garażowych oraz samochodzie dostawczym, policyjne siły specjalne zabezpieczyły łącznie 9 milionów papierosów bez polskich oznaczeń podatkowych, które miały trafić do odbiorców na terenie całego kraju – jak podaje oficjalna strona Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali sprawców tej nielegalnej operacji i odkryli 60 tysięcy złotych w gotówce ukrytej w jednym z zaparkowanych w pobliżu samochodów.

Gdyby te nielegalne papierosy trafiły do obiegu, potencjalne straty dla skarbu państwa wynikające z nieodprowadzenia podatku akcyzowego i VAT-u mogłyby wynieść około 11 milionów złotych. Sprawcy będą teraz musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.