Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola

Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola

Dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej odwiedzili przedszkole w jednej ze szkół podstawowych. Postanowili pojawić się tam, aby porozmawiać z dziećmi oraz wychowawcami o bezpieczeństwie. Wiele osób uważa, że dzielnicowy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób. Każdy w osiedlowej społeczności kojarzy dzielnicowego. Dzielnicowy pełni niezwykle istotną funkcję w policji, ponieważ dociera wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Stara się utrzymywać dobre stosunki z mieszkańcami i tym samym dba o renomę policji w danym mieście.

Ostatnio w Dąbrowie Górniczej dzielnicowi odwiedzili przedszkole, aby podzielić się swoją wiedzą z najmłodszymi obywatelami. Tematem rozmowy było przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzielnicowy musi posiadać duży zapas wiedzy. Dzięki niemu odpowiednio doradzi mieszkańcom w rejonie, o który dba. Zazwyczaj dzielnicowi zajmują się problemami związanymi z ludźmi dorosłymi. Mimo wszystko uważamy, że zawsze powinien znaleźć czas również dla najmłodszych z obywateli. Tym razem dzielnicowi przekażą im wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób zachować się w przypadku napotkania niebezpiecznych osób.

Dzielnicowi tłumaczą najmłodszym, w jaki sposób powinni reagować w trakcie napotkania niebezpiecznych sytuacji

Tym razem tematyka spotkań dotyczyła bezpieczeństwa. Dzielnicowi podzielili się z maluchami swoją wiedzą, aby najmłodsi obywatele wiedzieli, w jaki sposób zachować się w razie niebezpieczeństwa. Młodszy aspirant Sebastian Sobań wraz z kilkoma innymi funkcjonariuszami odwiedzili przedszkole umiejscowione w szkole podstawowej numer szesnaście. Wraz z kolegami po fachu opracowali program edukacyjny, który przypomniał najmłodszym, w jaki sposób powinni reagować podczas napotkania niebezpieczeństwa w życiu codziennym.

Policjanci zwrócili uwagę na to, w jaki sposób powinny zachować się dzieci, gdy obca osoba próbuje nawiązać z nimi kontakt. Okazuje się, że wszyscy uczestnicy wykładu z wielkim zaciekawieniem wysłuchali tego, co mają do przekazania funkcjonariusze. To bardzo dobry znak, ponieważ sprawa jest istotna i wymaga wielokrotnego utrwalenia. Na koniec dzieci miały kilka chwil na to, aby zadawać funkcjonariuszom dowolne pytania. Dzielnicowi pozwolili zaciekawionym maluchom obejrzeć ekwipunek policjanta na służbie. Kolejne odwiedziny mundurowych w jednej ze szkół w Dąbrowie Górniczej zakończyły się sukcesem.