Dr Clown Foundation: Nowy społeczny partner dla Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Dr Clown Foundation: Nowy społeczny partner dla Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Pediatryczno-Alergologiczny Oddział Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej z radością powitał nowego partnera społecznego. Wolontariusze Fundacji Dr Clown przekazali medycznemu personelowi specjalną tablicę upamiętniającą tę współpracę.

Bezpłatne leczenie szpitalne często powoduje stres i niepokój, zarówno u pacjentów dziecięcych, jak i dorosłych – rodziców czy opiekunów. Dr Clown, korzystając z leczniczej mocy uśmiechu, umożliwia pacjentom zapomnieć o strachu, dostarcza im siłę i energię potrzebną do powrotu do zdrowia.

Wolontariusze Fundacji Dr Clown przyznają się do wielkiej radości i poczucia spełnienia, które czują, mogąc pomóc w tworzeniu środowiska szpitalnego, które nie koncentruje się jedynie na smutku i trudnościach. Zapewniają, że obok nieuniknionych badań i procedur medycznych, istnieje również miejsce na wspólną zabawę. Ubierając się w jaskrawe stroje odwracają uwagę małych pacjentów od rzeczywistości szpitala, wykorzystują interaktywne gry, animacje i rozmowy do przywrócenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.

Dr Clown Foundation nieustannie poszerza swoje działania. Obecnie fundacja zatrudnia ponad 450 przeszkolonych wolontariuszy, którzy regularnie odwiedzają ponad 40 000 pacjentów w szpitalach i innych placówkach na terenie całej Polski.