Akcja charytatywna dla rodziny poszkodowanej w pożarze w Dąbrowie Górniczej

Akcja charytatywna dla rodziny poszkodowanej w pożarze w Dąbrowie Górniczej

W nadchodzącą sobotę, 3 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej będzie miejscem akcji charytatywnej. Celem tej inicjatywy jest zebranie funduszy na rzecz lokalnej rodziny, która doznała strat w wyniku pożaru. Dodatkowo, na stronie internetowej zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy mająca na celu wsparcie tej samej rodziny.

W piątek 26 maja na osiedlu Broadway wybuchł niebezpieczny pożar, którego ofiarą padła pięcioosobowa rodzina. Rodzice wraz z trojgiem dzieci zostali przewiezieni do szpitali. Pani Iza i jej małżonek są obecnie hospitalizowani na oddziale Centrum Leczenia Oparzeń Szpitala w Siemianowicach. Natomiast dzieci otrzymują opiekę medyczną w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie oraz w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Pożar strawił ich mieszkanie, które teraz wymaga gruntownego remontu i wyposażenia. Aby umożliwić rodzinie powrót do zdrowia i normalnego życia, konieczne jest zebranie odpowiednich środków finansowych. Szansa na taką pomoc pojawi się właśnie w najbliższą sobotę, 3 czerwca.

Monika Jagodzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29, zaznacza, że dwoje z poszkodowanych dzieci to absolwenci szkoły, a jedno z nich jest uczniem. Wiele osób związanych ze szkołą czy osiedlem dobrze zna tę rodzinę, która cieszy się sympatią. Dyrektor wyraża nadzieję, że mieszkańcy chętnie włączą się do akcji i przyczynią się do wsparcia potrzebującej rodziny.