Wyjątkowe wydarzenia dla dzieci w Dąbrowie Górniczej: seanse filmowe, teatr, kreatywne warsztaty i wiele więcej

Wyjątkowe wydarzenia dla dzieci w Dąbrowie Górniczej: seanse filmowe, teatr, kreatywne warsztaty i wiele więcej

To będzie niezapomniany weekend dla najmłodszych! Przygotowaliśmy dla Was niesamowite atrakcje z okazji świętowania Dnia Dziecka. Proponujemy różnorodne aktywności od seansów filmowych, przez warsztaty twórcze, aż po spektakle teatralne. Wybierzcie to, co najbardziej Wam odpowiada i celebrować ten czas razem z nami!

Przygoda rozpoczyna się w Kinie Kadr, które przygotowało specjalną ofertę dla dzieci. 1 i 2 czerwca o 11:00 rano młodzi widzowie będą mieli szansę obejrzeć film „Leonardo. Odkrywca”, produkcję animowaną pełną przygód z 2023 roku. Po każdym seansie odbędą się warsztaty plastyczne z tworzeniem przypinek oraz zabawy z malowaniem buziek. O godzinie 13:00 zapraszamy na kolejny film animowany – „Basia 4. Jestem w sam raz”, który trwa 45 minut.

Następnie, zapraszamy do Domu Kultury Ząbkowice, gdzie 2 czerwca o godzinie 10:30 wystawiony zostanie wyjątkowy spektakl kabaretowy dla dzieci – „Kapuściana Załoga Kapitana Pieroga”. Jest to jedno z nielicznych w Polsce przedstawień, które łączą humor, muzykę oraz niesamowite rekwizyty i kostiumy. Najmłodsi będą mieli okazję do nauki przez zabawę, biorąc udział w interaktywnych grach.

Przenosimy się teraz do Parku Hallera, gdzie 2 czerwca o godzinie 14:30 odbędzie się Rewia Postaci Bajkowych. To wesoła parada przebierańców, w której mogą uczestniczyć zarówno dzieci jak i dorośli, przebrani za swoje ulubione postacie z bajek, zwierzątka lub superbohaterów. Startujemy spod placu zabaw, gdzie na Was czeka Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Dustera. Wszyscy razem przemaszerujemy aleją parku, po czym na scenie zaprezentuje się Cyrk Partolini.

Natomiast o godzinie 15:00, Park Hallera otworzy bramy dla Miasteczka Kreatywnego. Obfituje ono w różnorodne atrakcje, warsztaty i zabawy dla najmłodszych mieszkańców. Wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i rozwijania kreatywności naszych pociech.

Zwiedźcie również wystawę ilustracji Aleksandry Czudżak pod tytułem „Jak nazwać pieska?”, która znajduje się w Galerii Sztuki PKZ położonej w pałacu. Wystawa otwarta jest od 24 maja do 12 lipca i jest dedykowana naszym czworonożnym przyjaciołom. Ilustracje zostały podzielone na rozdziały, każdy z nich opisuje inną grupę psów i zawiera spis imion. Wejście jest bezpłatne, a galeria czynna od wtorku do piątku w godzinach 12:00-19:30.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach. Wybierzcie to, co Was najbardziej interesuje i spędźcie niezapomniane chwile z okazji Dnia Dziecka!