Wyczekiwany mecz pomiędzy Polskim Cukier Start a MKS Dąbrowa Górnicza

Wyczekiwany mecz pomiędzy Polskim Cukier Start a MKS Dąbrowa Górnicza

W nadchodzący czwartek o godzinie 17:30, lider rozgrywek Orlen Basket Ligi, Polski Cukier Start, zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza. Gracze pod wodzą Artura Gronka są pełni optymizmu i nie ukrywają, że liczą na zwycięstwo. Kibice drużyny w czerwono-czarnych barwach z niecierpliwością oczekują na spotkanie, które może przypieczętować ich awans do fazy play-off. Drużyna Polskiego Cukru Start gra obecnie z niezwykłym zaangażowaniem, skupia się na strategii atakującej i sukcesywnie wygrywa swoje mecze – a ma ich już na swoim koncie trzy.

Artur Gronek ma do dyspozycji zróżnicowany skład drużyny, który nieustannie prezentuje wysoką formę, nawet pomimo braku jednego z kluczowych zawodników – Mateusza Dziemby. Doświadczony gracz nie mógł wystąpić w ostatnim niedzielnym meczu z Sewertronics Sokół Łańcut ze względu na narodziny dziecka. Pomimo tej sytuacji, drużyna z Lublina zdołała odnieść zwycięstwo 99:83, przede wszystkim dzięki świetnej kondycji fizycznej, która pozwoliła im na zdecydowane przyspieszenie gry w drugiej części spotkania.

Artur Gronek, mimo satysfakcji z wygranej, podkreśla konieczność analizy ostatniego spotkania, w którym drużyna straciła 52 punkty. Choć nie ma wiele czasu na zastanowienie, to trener jest świadomy konieczności poprawy pewnych aspektów gry. Szczególnie że już w najbliższy czwartek czeka ich kolejne wyzwanie – mecz z MKS Dąbrowa Górnicza, drużyną prowadzoną przez Borisa Balibrei.

Mimo początkowych trudności i wymagającego terminarza, MKS Dąbrowa Górnicza okazała się być jednym z niespodzianek sezonu. Z trzech rozegranych do tej pory spotkań, udało im się odnieść dwa zwycięstwa, pokonując między innymi Śląsk Wrocław oraz Kinga Szczecin – obecnego mistrza i wicemistrza Polski. Dopiero w ostatnim meczu musieli uznać wyższość Anwilu Włocławek.