W Dąbrowie mieszka trzykrotny mistrz Polski w pływaniu

W Dąbrowie mieszka trzykrotny mistrz Polski w pływaniu

Bartosz Bieliński jest jednym z bohaterów Dąbrowy Górniczej. Już trzykrotnie zdobył mistrzostwo w pływaniu. Bartek jest 14-letnim uczniem szkoły podstawowej. Uczestniczy w zajęciach sportowych, za których pośrednictwem szlifuje swoje umiejętności. W trakcie wakacji uczestniczył w zawodach. Zostały zorganizowane w pływalni mieszczącej się w Olsztynie. Po kilkugodzinnych zmaganiach Bartek dołożył kolejny medal do swojej kolekcji. Rywalizował wraz z innymi nastolatkami, które od lat uczestniczą w zawodach sportowych.

Jeśli chodzi o same zawody, uczestnictwo dotyczyło zmagań w pływaniu na sto metrów. Bartek był przygotowanym pod bacznym okiem trenerki, która dbała o wszystkie aspekty związane z jego treningiem. Pływanie odbywało się na zasadach stylu dowolnego. Dlatego też zawody nie stawiały przed uczestnikami żadnych ograniczeń. Dzień, w którym Bartek zdobył złoty medal, przyniósł wiele emocji nie tylko dla rodziny, ale także jego szkoły. Bartek pomimo młodego wieku ma już kilka lat doświadczenia w treningach. Bierze udział w zajęciach mniej więcej od 11 roku życia.

Bartek zdradził kilka słów na temat jego rygoru treningowego

Medalista powiedział, że niektóre dni są dla niego bardzo ciężkie. Zwraca uwagę na to, że wstaje codziennie mniej więcej po 6 rano, aby mieć czas na treningi. Następnie rozpoczyna naukę w szkole i wykonuje zadania domowe po zakończonych zajęciach. Jednak jego dzień nie dobiega końca. Ponieważ wieczorem czeka go kolejny trening. Jak widać młody chłopak, wylewa z siebie siódme poty, aby sprostać wyzwaniom. Mimo wszystko gratulujemy mu tego, że starania nie poszły na marne. W tak młodym wieku zdobywa sukcesy.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty pływania, to dzieciaki zazwyczaj uczą się wszystkie na zajęciach zorganizowanych w szkole sportowej. Należy jednak mieć na uwadze to, że muszą zacząć w bardzo młodym wieku. Na początku oswajają się z pewnymi technikami i rozpoczynają naukę odpowiedniej techniki. Z czasem przechodzą do nieco poważniejszego stylu pływania. Jednak zanim to nastąpi, muszą nabrać obycia z wodą i nieco doświadczenia w pływaniu. Droga ta bywa trudna.