CBA prowadzi śledztwo podatkowe na terenie Dąbrowy

CBA prowadzi śledztwo podatkowe na terenie Dąbrowy

Pierwotnie badanie w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Dąbrowie Górniczej miało zakończyć się w marcu tego roku, ale ostatecznie zostało przedłużone. Jakie zatem zadania realizują funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Od 1 grudnia Wydział Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach prowadzi kontrolę dotyczącą procesu decyzyjnego i realizacji wyboru Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami w sprawie udzielenia ALBA MPGK Sp. z o.o. zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy Dąbrowa Górnicza w 2019 roku, a także jego zakończenia i uzgodnienia. Egzamin ma się uwinąć 1 marca 2023 roku – podaje CBA.

Po dotarciu do CBA dowiedzieliśmy się, że egzamin został przedłużony do 1 czerwca 2023 roku, a procesy oceny nadal trwają.

Gmina z niecierpliwością czeka na wyniki kontroli. – W ciągu ostatnich trzech lat, od 2020 do 2022 roku, nie było dodatkowych kontroli CBA w Urzędzie Miasta ani w żadnej jednostce powiązanej – podaje Piotr Purzyński, p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.