Klub pacjenta organizuje kolejne wydarzenie na terenie Dąbrowy

Klub pacjenta organizuje kolejne wydarzenie na terenie Dąbrowy

Fundacja „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku (Akademia WSB Business School) organizuje kolejną sesję Klubu Pacjenta dla osób chcących dowiedzieć się więcej o swoim sercu, sposobach jego ochrony oraz potencjalnych zagrożeniach, takich jak niewydolność serca, która jest coraz powszechniejsza i często towarzyszy innym chorobom. Spotkanie, zaplanowane w ramach inicjatywy „Za głosem serca”, odbędzie się 18 maja w Akademii WSB.

Klub Pacjenta prowadzi spotkania z udziałem pacjentów, członków ich rodzin oraz osób starszych we wszystkich placówkach medycznych należących do Grupy American Heart of Poland. Celem spotkań jest zwiększenie świadomości na temat chorób układu krążenia oraz podniesienie poziomu wiedzy zdrowotnej społeczeństwa. Ministerstwo Zdrowia objęło patronatem Klub Pacjenta, który organizuje to spotkanie jako pierwsze z cyklu.

Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 18 maja o godz. 15.00 w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieplaka 1c. Jest otwarte i bezpłatne dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej.