20-latek z Dąbrowy Górniczej ukarany za kradzież dwóch fiatów seicento

20-latek z Dąbrowy Górniczej ukarany za kradzież dwóch fiatów seicento

20-letni obywatel Dąbrowy Górniczej miał pewną słabość do samochodów marki Fiat Seicento. W ciągu krótkiego czasu zdołał przypisać sobie dwa takie pojazdy, a mogło się zdarzyć, że miał ambicje na więcej. Niemniej jednak, jego przestępcze inklinacje zostały szybko powstrzymane przez czujnych policjantów.

Podczas przełomu miesięcy sierpnia i września w Dąbrowie Górniczej miały miejsce dwa incydenty kradzieży samochodów tej samej marki. Przy pomocy szybkiego działania lokalnych stróżów prawa, udało się rozwiązać zagadkę dotyczącą tożsamości potencjalnego złodzieja. Po ustaleniu tożsamości i lokalizacji podejrzanego, 20-latek został zatrzymany w minionym tygodniu.

Badanie sprawy wykazało, że mężczyzna ma na swoim koncie również próbę włamania do jednego z garaży na terenie Dąbrowy Górniczej oraz serię kradzieży paliwa, które dokonywał skradzionymi pojazdami. Dzięki interwencji Policjantów Wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu, skradzione fiaty seicento zostały odzyskane i zwrócone do ich prawowitych właścicieli.

Podejrzany będzie musiał wkrótce stawić czoła sądowi. Materiał dowodowy zebrany przez śledczych z Dąbrowy Górniczej pozwolił na sformułowanie zarzutów przeciwko mężczyźnie, dotyczących kradzieży pojazdów i próby włamania. Dodatkowo, odpowie także za liczne wykroczenia. Zgodnie z prawem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.