20-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w rękach policji za kradzież dwóch Fiatów Seicento

20-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w rękach policji za kradzież dwóch Fiatów Seicento

Reprezentujący prawo funkcjonariusze z Dąbrowy Górniczej zdobyli sukces, zatrzymując 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o zwinąć dwa pojazdy marki Fiat Seicento. Mężczyzna nie będzie odpowiadał tylko za to przestępstwo, są też inne zarzuty. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu prezentowany jest aresztowany mężczyzna, który siedzi przy biurku w pomieszczeniu przeznaczonym do przesłuchań. Policjant, który nie ma na sobie munduru i jest częścią sekcji kryminalnej, przeprowadza przesłuchanie. Ręce zatrzymanego są skute kajdankami i trzyma je na wierzchu biurka.

W Dąbrowie Górniczej doszło już do dwóch kradzieży samochodów tej samej marki na przełomie sierpnia i września. Sprawne działanie lokalnej policji sprawiło, że sprawy te zostały szybko rozwiązane. Funkcjonariusze ustalili kim jest złodziej oraz gdzie się ukrywa. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, mający 20 lat, został zatrzymany w ciągu ostatniego tygodnia.

Jak się okazało, mężczyzna nie tylko ukradł dwa samochody. Policja zarzuca mu również próbę włamania do garażu na terenie Dąbrowy oraz kradzieże paliwa, które odbywały się za pomocą skradzionych pojazdów. Policjanci zajmujący się przestępstwami przeciwko własności już odzyskali oba skradzione fiaty Seicento i oddali je ich prawowitym właścicielom.

W niedługim czasie podejrzany stawi się przed sądem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych z kradzieżą samochodów i próbą włamania. Odpowie on też za inne przestępstwa. Jeżeli zostanie uznanym za winnego, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.