Zatrzymanie 32-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

Zatrzymanie 32-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

W mieście Dąbrowa Górnicza doszło do zatrzymania mężczyzny, który był poszukiwany na mocy europejskiego nakazu aresztowania. 32-latek został ujęty przez miejscowych stróżów prawa, po tym jak ruszyli na zgłoszenie o kolizji drogowej. Po interwencji, mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

W czwartkowy poranek, około 6:50, do służb porządku publicznego w Dąbrowie Górniczej wpłynęła wiadomość o kolizji na parkingu przy jednej z lokalnych firm. Inicjatorem wezwania był obywatel Ukrainy, który nie przewidział, że ten telefon zakończy się dla niego pobytem w celach aresztu śledczego. Funkcjonariusze dokonali ustaleń i wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany za czyn przestępczy popełniony poza granicami Polski. Informacja o jego zatrzymaniu została przekazana do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

W dniu dzisiejszym, 32-letni mężczyzna ma zostać dostarczony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie będą miały miejsce dalsze procedury. Ostateczna decyzja o jego losie zostanie podjęta przez Sąd Okręgowy w Sosnowcu. Członkostwo Polski w INTERPOLU umożliwiło naszym stróżom prawa dostęp do międzynarodowych baz danych oraz nowoczesnego systemu wymiany informacji o zasięgu globalnym. To właśnie dzięki tej sieci, polska Policja może szybko nawiązać kontakt z organami ścigania innych krajów oraz przetwarzać zebrane informacje.