Wzmożona aktywność przestępcza na terenie ogródków działkowych w Ząbkowicach Śląskich

Wzmożona aktywność przestępcza na terenie ogródków działkowych w Ząbkowicach Śląskich

Podczas minionego weekendu, na obszarze ogródków działkowych mieszczących się w Ząbkowicach Śląskich, miały miejsce dwie kradzieże z włamaniem. Sprawca, który nie został jeszcze zidentyfikowany, skonfiskował elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy, której wartość przekraczała sumę tysiąca złotych.

Funkcjonariusze miejscowego posterunku policyjnego zdecydowanie apelują do mieszkańców o podwyższenie swojej czujności oraz o należyte zabezpieczenie swoich działek. Mając na uwadze, że najważniejszym jest minimalizacja ryzyka wystąpienia takich incydentów w przyszłości.

Na terenach ogródków działkowych zdarzają się kradzieże i włamania przez cały rok. Jednak aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich zauważa wzmożoną aktywność przestępczą w okresie końca lata i początku jesieni. – W tym okresie, na działkach można znaleźć dojrzałe owoce i warzywa, ale również coraz więcej narzędzi elektrycznych i innych urządzeń wykorzystywanych w pracach ogrodowych – dodaje.

Jeżeli, mimo zachowania wszelkich środek ostrożności, stwierdzimy, że do naszej altany dostali się włamywacze, nie dotykajmy niczego na miejscu zdarzenia i niezwłocznie zadzwońmy na policję – radzi aspirant Mazurek. Jakiekolwiek zmiany na miejscu zdarzenia mogą zatrzeć ewentualne ślady pozostawione przez przestępcę i utrudnić postępowanie śledcze.

Policyjne służby nawołują także do natychmiastowego zgłaszania informacji dotyczących osób proponujących sprzedaż narzędzi o nieznanej proweniencji. Szczególnie istotne jest to, gdy mamy powody do podejrzenia, że oferowane przedmioty mogą być wynikiem działania przestępczego.