Andrea Bocelli w Chorzowie: wyjątkowy koncert muzyki klasycznej na Stadionie Śląskim

Andrea Bocelli w Chorzowie: wyjątkowy koncert muzyki klasycznej na Stadionie Śląskim

26 sierpnia, sobotni wieczór, to dzień, który będzie zapisany złotymi zgłoskami w historii chorzowskiego Stadionu Śląskiego. Właśnie wtedy na jego terytorium wystąpił niewiarygodnie utalentowany tenor z Włoch, Andrea Bocelli. Było to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ to pierwsze tak duże wydarzenie muzyczne o charakterze klasycznym na tym stadionie. Dodatkowo, był to największy koncert Bocellego w Polsce, na który sprzedano bilety. Niesamowita atmosfera panowała w Kotle Czarownic tego dnia – miejscu, które aż huczało od radości miłośników melodii płynących od słynnego muzyka.

Bocelli przez wiele lat utrzymuje miano najbardziej dochodowego operowego śpiewaka na całej kuli ziemskiej. Ciężko jest także znaleźć innego artystę zajmującego się muzyką poważną, którego twórczość ciągle znajduje się na czołowych miejscach list przebojów muzyki rozrywkowej na całym świecie.

Wielokrotnie na scenie można było zobaczyć Bocellego występującego w duecie z różnymi gwiazdami świata muzyki pop – do najbardziej znanych należą Celine Dion, Ed Sheeran, Dua Lipa czy Jennifer Lopez. Każdy koncert tenora charakteryzuje się niezwykłym klimatem – artysta dosłownie rzuca zaklęcie na publiczność swoim głębokim i pełnym emocji głosem oraz niepowtarzalną osobowością.

Do tej pory miano największego koncertu Bocelliego w Polsce, na który sprzedano bilety, nosił występ muzyka na warszawskim stadionie PGE Narodowym. Jednak od soboty 26 sierpnia nowym liderem w tej klasyfikacji stał się Stadion Śląski w Chorzowie.

Organizacja koncertu była procesem bardzo czasochłonnym – przygotowania rozpoczęły się już tydzień przed samym wydarzeniem. Z myślą o komforcie publiczności ustawiono dodatkowo 10 tysięcy krzeseł. Widzowie, którzy dotarli zarówno na murawę jak i trybuny Stadionu Śląskiego, mogli cieszyć się niezapomnianymi chwilami podczas dwuczęściowego koncertu, podczas którego usłyszeli wiele klasycznych hitów.