W Dąbrowie Górniczej zatrzymano handlarza narkotyków z dziesiątkami kilogramów zakazanych substancji – ryzykuje 12 lat więzienia

W Dąbrowie Górniczej zatrzymano handlarza narkotyków z dziesiątkami kilogramów zakazanych substancji – ryzykuje 12 lat więzienia

W poniedziałek, w Dąbrowie Górniczej, doszło do aresztowania handlarza narkotyków, który posiadał do sprzedaży znaczne ilości różnych substancji odurzających, takich jak amfetamina, marihuana i kokaina. Za te przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce 13 maja. Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Dąbrowie Górniczej zlokalizowali 40-letniego mężczyznę, który przechowywał ogromne ilości narkotyków – o szacunkowej wartości ponad 2,5 miliona złotych – w swoim mieszkaniu oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Informacje te przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, podkomisarz Bartłomiej Osmólski.

Dzięki skutecznej interwencji dąbrowskiej policji, nieco mniej niż 60 kilogramów różnych narkotyków, w tym między innymi amfetaminy, marihuany i kokainy, nie trafiło na rynek. Zabezpieczono również 60 litrów substancji, która mogła być wykorzystana do produkcji środków odurzających.

Gromadzone dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, 40-latek został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.