Triumf MKS Dąbrowa Górnicza w Alpe Adria Cup – oczekiwane zmagania ligowe

Triumf MKS Dąbrowa Górnicza w Alpe Adria Cup – oczekiwane zmagania ligowe

Wyjątkowo udany występ dąbrowskiej ekipy MKS na europejskich boiskach Alpe Adria Cup za nami. Zwycięstwo, które odnosił zespół, umocniło ich pozycję w gronie europejskich graczy. Środowy mecz przeciwko BK Sluneta zakończył pierwszą serię spotkań na arenie międzynarodowej. Od samego początku rywalizacji, gracze z Dąbrowy pokazali, że są godnymi przeciwnikami, zdobywając 35 punktów w pierwszej kwarcie. Mimo iż gospodarze postanowili przeciwdziałać tej przewadze w kolejnych etapach gry, to jednak MKS utrzymał swoją dominację aż do końca. Po skończeniu pierwszej części fazy grupowej, bilans drużyny wynosi trzy wygrane i jedna przegrana.

Po świetnym występie na europejskich boiskach, drużyna ma teraz przed sobą wyzwanie na rodzimym gruncie. W sobotę, do hali „Centrum” zawita drużyna Legii Warszawa. Aktualnie goście plasują się na szóstej pozycji w tabeli ekstraklasy, aczkolwiek rozegrali o jedno spotkanie więcej niż drużyna z Dąbrowy Górniczej, która jest na ósmej pozycji. W poprzedniej rundzie, MKS musiał uznać wyższość Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski po dogrywce. Natomiast Legia triumfowała nad drużyną z Łańcuta.

W nadchodzącym meczu szczególnie interesująca zapowiada się rywalizacja pomiędzy rozgrywającymi – Tayler Persons i Christian Vital. Kluczowe dla końcowego wyniku mogą być umiejętności rzutowe oraz forma wysoko punktujących Marca Garcii i Raya Cowelsa, znanych ze swojego zamiłowania do rzutów za „trzy”. Nie mniej jednak, reszta graczy z obu drużyn na pewno nie pozostanie bezczynna i zrobi wszystko, aby sprostać wyzwaniu. Z tego powodu można oczekiwać emocjonującej i wyrównanej walki.

Mecz dziesiątej kolejki Orlen Basket Ligi między MKS Dąbrowa Górnicza i Legią Warszawa odbędzie się w sobotę, 25 listopada. Start o godzinie 17:30. Bilety na mecz dostępne są online czy też do nabycia w kasie hali „Centrum” w dniu meczu. Bilety kupowane na miejscu kosztują o 10 zł więcej niż te zakupione online.