Śledczy z Dąbrowy Górniczej zabezpieczają 1,5 kg narkotyków i aresztują 34-letniego mężczyznę

Śledczy z Dąbrowy Górniczej zabezpieczają 1,5 kg narkotyków i aresztują 34-letniego mężczyznę

W wyniku zaawansowanego śledztwa, przeprowadzonego przez grupę kryminalistów z Dąbrowy Górniczej, udało się zatrzymać mężczyznę w wieku 34 lat. Mężczyzna ten był odpowiedzialny za przechowywanie w swoim domu ponad półtora kilograma różnych substancji odurzających. Jeżeli zostanie skazany, może spędzić do 10 lat za kratami.

Skuteczność działań dąbrowskich funkcjonariuszy policji była rezultatem starannie przeprowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych, które koncentrowały się na lokalnej społeczności przestępczej. Doświadczeni detektywi wykorzystali swoje umiejętności oraz nowoczesne techniki śledcze, aby ustalić miejsce pobytu i nielegalne działania podejrzanego.

Działania te doprowadziły do przeprowadzenia nalotu na mieszkanie podejrzanego, znajdujące się na jednym z osiedli Dąbrowy Górniczej. W trakcie tej operacji, znaleziono i zabezpieczono ponad 1,5 kilograma substancji narkotycznych. Po operacji, mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do lokalnej komendy.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, policjanci mogli postawić mężczyźnie zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków. Sąd zgodził się na wniosek prokuratora i policji o zastosowanie tymczasowego aresztu przeciwko podejrzanemu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.