Przebudowa Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 4 na Łęknicach bliska zakończenia

Przebudowa Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 4 na Łęknicach bliska zakończenia

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach, jedna z największych placówek edukacyjnych Dąbrowy Górniczej, jest w trakcie obszernej modernizacji, którą przeprowadza firma Częstobud od jesieni 2022 roku. Co więcej, uczniowie szkoły podstawowej nr 4 oraz maluchy z przedszkola nr 3 już mają do dyspozycji odnowione klasy, a teraz po remoncie będzie także hala sportowa.

Oprócz powyższego, budynek szkoły, składający się z ośmiu segmentów z charakterystyczną rotundą przy wejściu, otrzymał nowe instalacje i okna. Dodatkowo ściany zostały ocieplone wełną mineralną. Warto zauważyć, że inwestycja ta kosztowała ponad 42 miliony złotych, a większość tych kosztów była pokryta przez miasto Dąbrowa Górnicza, które uzyskało ponad 16,6 miliona złotych unijnego dofinansowania oraz 2,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak, wyraził swoje podziw dla efektów już rozpoczętej modernizacji. Zapowiedział, że uczniowie wkrótce będą mogli korzystać z odnowionej hali sportowej. Jednakże z uwagi na dodatkowe prace, które są konieczne ze względu na gorszy niż oczekiwano stan techniczny zadaszenia basenowego, zakłada się zakończenie prac na basenie dopiero w przyszłym roku.

1 kwietnia przyszłego roku planowane jest otwarcie oddziału żłobka miejskiego w budynku Zespołu Szkół nr 4, który będzie miał 56 miejsc dla dzieci. Dodatkowo w 2024 roku powstanie filia żłobka na Manhattanie z 32 miejscami. Łącznie zaplanowano utworzenie 88 miejsc, na co miasto otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości prawie 3,3 miliona złotych. Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta, podkreśliła, że rodzice będą mieli możliwość przeniesienia swojego dziecka do placówki bliżej ich domu, co będzie dużym udogodnieniem.

Obecnie żłobek w mieście posiada 292 miejsca, które znajdują się w głównej siedzibie przy ulicy Jaworowej oraz w oddziałach przy ulicach Tysiąclecia i Mireckiego.