Przebieg i konsekwencje napadu na placówkę pocztową w Dąbrowie Górniczej

Przebieg i konsekwencje napadu na placówkę pocztową w Dąbrowie Górniczej

Niezwykłe wydarzenia miały miejsce 16 lutego w jednym z oddalonych od centrum, zielonych zakątków Dąbrowy Górniczej. Zamaskowany bandyta zdecydował wykorzystać tę sytuację, wtargnął na teren poczty, przestraszył pracującą tam kobietę i ukradł pieniądze. Po dokonaniu swojego przestępstwa, bandyta nie tylko pozbawił kobietę kluczy, ale także zamknął ją w budynku. Kiedy wszystko się skończyło, kobieta natychmiast zgłosiła incydent do policji.

Dzięki wnikliwej pracy śledczej oraz dokładnemu przeanalizowaniu materiału z kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu, funkcjonariusze zidentyfikowali i aresztowali podejrzanego. Jak informuje rzecznik prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej, podkomisarz Bartłomiej Osmólski, 30-letni sprawca został zatrzymany w godzinach popołudniowych tuż przed ostatnim weekendem.

Gromadzone dowody pozwoliły dąbrowskim detektywom oskarżyć mężczyznę o kradzież. Teraz, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej musi liczyć się z groźbą do 5 lat pozbawienia wolności. Proces sądowy wobec mężczyzny zostanie wszczęty w najbliższym czasie.