Pracownica biura rachunkowego zatrzymana w Będzinie

Pracownica biura rachunkowego zatrzymana w Będzinie

W Będzinie skutecznie działający funkcjonariusze policyjni doprowadzili do aresztowania osoby, którą okazała się być kobieta odpowiedzialna za wyłudzenie niemal 2 milionów złotych z lokalnego przedsiębiorstwa. Policjanci podkreślają, że sprawą nadal się zajmują, a wartość strat poniesionych przez firmę wydaje się nieustannie rosnąć. W toku śledztwa przeprowadzono przeszukanie mieszkania podejrzanej.

Policyjne siły z Komendy Powiatowej w Będzinie zatrzymały kobietę, która jako księgowa pracowała w jednej ze spółek Dąbrowy Górniczej. Kobieta w wieku 49 lat została uwikłana w proceder defraudacji przy już istniejącym deficycie firmy wynoszącym blisko 2 miliony złotych. Informację tę potwierdzili funkcjonariusze, jednocześnie sugerując, że sytuacja jest ciągle dynamiczna i straty mogą jeszcze wzrosnąć. Na polecenie prokuratora, który nadzorował śledztwo, przeszukano miejsce zamieszkania podejrzanej o oszustwo kobiety i zebrano dowody jej winy. Oszustka przez ponad trzy lata wyprowadzała środki finansowe z firmy.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach powiadomiła, że metody, którymi posługiwała się kobieta obejmowały podrobione faktury oraz manipulacje danymi informatycznymi. Takie działania umożliwiały jej przekazywanie środków na konta bankowe, które były niezwiązane z firmą, która padła ofiarą oszustwa.

Zdefraudowane środki były przelewane na różne konta bankowe. Kobieta została oskarżona o oszustwo wobec mienia o znacznej wartości i obecnie jest pod nadzorem policyjnym. Za swoje działania może zostać skazana nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Policja w Katowicach zaznacza, że w związku z koniecznością pokrycia strat firmy, majątek kobiety o wartości przekraczającej 2 miliony złotych został zabezpieczony. Całość sumy mogła pochodzić właśnie z przestępczych działań podejrzanej.