Policjanci wykryli handel podrobioną odzieżą

Policjanci wykryli handel podrobioną odzieżą

Niedawno w Dąbrowie Górniczej otwarto targowisko usytuowane wzdłuż Alei Zagłębia Dąbrowskiego. To właśnie tutaj miejscowi policjanci, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, odkryli podrobioną odzież. Udało im się zebrać około 1400 sztuk podrobionej odzieży z podrobionymi metkami. W wyniku tego stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn.

Stróże prawa z Dąbrowy zwalczający przestępczość gospodarczą po raz kolejny podjęli skuteczną interwencję, w wyniku której z rynku zniknęła duża ilość towaru, który miał podrobione znaki towarowe znanych marek odzieżowych. Policjanci otrzymali informację, która sugerowała, że na jednym z dąbrowskich bazarów sprzedawana jest odzież z podróbkami.

Policja już w przeszłości likwidowała podobne punkty handlowe. W niedzielę 4 grudnia funkcjonariusze skontrolowali stragany na targowisku przy Alei Zagłębia Dąbrowskiego. Kryminalni zorientowali się, że odzież sprzedawana na dwóch stoiskach ma prawdopodobnie podrobione znaki towarowe i w konsekwencji skonfiskowali prawie 1400 sztuk odzieży.

Wśród towarów były bluzy, spodnie, skarpety i czapki, na których widniały metki znanych marek – informuje podinspektor Bartłomiej Osmólski z dąbrowskiej policji.