Podróbki perfum i odzieży odnalezione na rynku w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu; aresztowano dwóch obywateli bułgarskich

Podróbki perfum i odzieży odnalezione na rynku w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu; aresztowano dwóch obywateli bułgarskich

Na znanej lokalnie przystani handlowej, targu w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu, funkcjonariusze policji odkryli podrabiane produkty, w tym perfumy i odzież. W związku z tym incydentem, dwóch obywateli Bułgarii zostało zatrzymanych. Ta operacja była wynikiem współpracy pomiędzy Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej a funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Policjanci z dąbrowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, wspierani przez funkcjonariuszy KAS, podczas weekendowego patrolu targowiska przy ulicy Tysiąclecia, zatrzymali parę bułgarskich obywateli. Oboje prowadzili nielegalne działania handlowe.

Podczas dokładnego przeszukania stoisk prowadzonych przez tę parę, policja natknęła się na wiele podrabianych produktów, w tym perfumy i odzież popularnych globalnych marek. Wydawało się, że te fałszywe produkty nie tylko naruszały prawa własności i były próbą wprowadzenia podróbek do obiegu, ale mogły również stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa nabywców. To dlatego, że jakość i skład tych perfum nie były zgodne z odpowiednimi standardami kontroli i regulacjami – informują miejscowi policjanci.

Po aresztowaniu, 38-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna zostali przetransportowani do aresztu policyjnego, gdzie zostały przesłuchane przez śledczych z Dąbrowy Górniczej. Teraz obywatele Bułgarii muszą stawić czoła oskarżeniom o wprowadzanie do obiegu produktów z fałszywymi znakami towarowymi. Sąd rozpatrzy ich sprawę w najbliższym czasie, a karą może być do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej proszą mieszkańców o rozwagę podczas robienia zakupów na targowiskach lub innych miejscach sprzedaży detalicznej. Nabywanie podróbek, oprócz naruszenia prawnych wymogów, może potencjalnie narazić konsumentów na ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa.

– Zalecamy składać zamówienia tylko od sprawdzonych źródeł i wiarygodnych dostawców. Takie działania są kolejnym krokiem w naszej walce z nielegalnym handlem podróbkami i chronią interesy konsumentów – podkreślają funkcjonariusze policji.