Morsy i foczki z Dąbrowy Górniczej powitają nowy sezon hawajską atmosferą na Pogorii

Morsy i foczki z Dąbrowy Górniczej powitają nowy sezon hawajską atmosferą na Pogorii

Stowarzyszenie Pogoria Morsuje, znane z organizowania zimowych kąpieli dla miłośników morsowania z Dąbrowy Górniczej, zapowiedziało start nowego sezonu. Tegoroczne spotkanie otwierające kąpielowy sezon miało miejsce w niedzielę, 5 listopada, a jego tematem przewodnim były egzotyczne Hawaje.

Pierwsze spotkanie sezonu 2023/24, które odbyło się pod hasłem „Hawaje na Pogorii”, zorganizowane było w prawdziwie hawajskim stylu. Szefowie Stowarzyszenia zapowiedzieli, że uczestnicy będą mogli cieszyć się nie tylko tradycyjnym morsowaniem w chłodnych wodach Jeziora Pogoria III, ale także poczęstunkiem o charakterze cukierniczo-grillowym oraz klimatycznym strojem nawiązującym do hawajskiej tematyki.

Tego dnia plan rozpoczął się od sportowego rozciągania, po którym przyszedł czas na zanurzenie się w mroźnej jeziornej wodzie. Po wyjściu z wody uczestnicy mieli okazję ogrzać się przy balii z gorącą wodą. Aby podkreślić hawajski charakter wydarzenia, organizatorzy zachęcali do ubrania się w stroje nawiązujące do hawajskiej modzie – kwieciste koszule, girlandy, a nawet sukienki z trawy. Oczywiście, wszyscy mieli nadzieję, że kleszcze nie będą dodatkiem do tych ostatnich.