Zagrożenie pożarowe w Dąbrowie Górniczej: Płonące ciężarówki na giełdzie przy ulicy Kasprzaka

Zagrożenie pożarowe w Dąbrowie Górniczej: Płonące ciężarówki na giełdzie przy ulicy Kasprzaka

W Dąbrowie Górniczej 4 listopada doszło do niebezpiecznej sytuacji – doszczętnie spłonęły dwa samochody ciężarowe, znane również jako „solówki”. Miejsce zdarzenia to teren giełdy znajdujący się przy ulicy Kasprzaka. Otrzymane przez strażaków zgłoszenie o sytuacji miało miejsce nieco przed godziną 17.00, a zaledwie parę minut później funkcjonariusze już byli na miejscu zdarzenia.
Do walki z ogniem przystąpiły cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Całą sytuację opisał asp. Rafał Dulewski, pełniący funkcję oficera prasowego KM PSP w Dąbrowie Górniczej. Według jego relacji, problemy z odpaleniem jednego z pojazdów doprowadziły do próby odpalenia go za pomocą kabli od innego ciężarowego auta. Te działania były niestety początkiem niekontrolowanego pożaru. Ogień zniszczył oba pojazdy doszczętnie. Strażacy musieli podać trzy prądy wody, aby opanować sytuację. Dwa z czterech zastępów straży to jednostki techniczne.

Na miejsce zdarzenia udały się także służby policyjne. Cała akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 17.30. Na szczęście, mimo groźnych okoliczności, nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała.