Mieszkaniec Dąbrowy dusił siedmioletniego syna

Mieszkaniec Dąbrowy dusił siedmioletniego syna

Mężczyzna w Dąbrowie Górniczej zabił swojego siedmioletniego syna, dusząc go. Matka dziecka nie zareagowała zbytnio, a nawet wygłosiła uwagę o tym, że w końcu może mieć spokój. Brutalny czyn został nagrany i zamieszczony na TikTok. Ojciec i matka zostali oskarżeni i może im grozić kara do ośmiu lat więzienia. Odkryto, że obraźliwe zachowanie ojca wobec syna zostało nagrane w mediach społecznościowych już w lutym tego roku.

W Dąbrowie Górniczej mężczyzna prawie udusił swojego siedmioletniego syna, podczas gdy matka chłopca była obecna i patrzyła. Matka skomentowała, że „może wreszcie będzie spokój” podczas incydentu, który został nagrany i udostępniony na TikTok. Wideo zostało zgłoszone na policję i udostępnione na stronie Biura Obrony Praw Dziecka na Facebooku, które określiło je jako „potworne” i stwierdziło, że ojciec unieruchomił dziecko przed uduszeniem go swoim ciałem. Oczekuje się, że wideo zostanie wykorzystane jako dowód w sprawie.

Policja skonfiskowała z miejsca zamieszkania rodziców zbiór narzędzi, takich jak kamery i urządzenia do przechowywania danych, które były przeznaczone do tworzenia i rozpowszechniania treści w sieci, w tym na platformach społecznościowych. Później rodzice siedmiolatka zostali w sobotę rano przewiezieni do prokuratury okręgowej, gdzie przedstawiono im zarzut znęcania się nad osobą nieodpowiednią do jej wieku. Rodzice zostali następnie przesłuchani w charakterze podejrzanych.