Mężczyzna skradł auto. Policja znalazła przy nim narkotyki

Mężczyzna skradł auto. Policja znalazła przy nim narkotyki

Do nietypowego zatrzymania doszło na terenie Dąbrowy Górniczej. Złodziej został zatrzymany podczas rewizji policyjnej. Policjant wypatrzył skradziony pojazd. Po czym przeszedł do działania. Wiedział, że złodziej może być niebezpieczny, dlatego też chciał zatrzymać go za wszelką cenę. Kiedy udało mu się zatrzymać złodzieja ze skradziony pojazdem, okazało się, że ten w dodatku miał przy sobie narkotyki. Złodziej wpadł zatem nie tylko ze względu na kradzież, ale także ze względu na posiadanie narkotyków.

Policjant, który zatrzymał złodzieja samochodów, był w czasie wolnym od służby. Jednak jak to niektórzy mówią, policjantem jest się całodobowo. Policjant będący w cywilu przystąpił do czynności i zaczął podążać za skradzionym pojazdem. O całym zajściu poinformował również dyżurnego policji, który był gotowy wysłać wsparcie. Policjant zaczekał na dogodny moment. Kiedy kierowca się zatrzymał, wykorzystał okazję i przyłapał złodzieja wraz ze skradzionym autem. Odkrył wówczas, że złodziej miał o wiele więcej na sumieniu, ponieważ przewoził ze sobą narkotyki.

Policjantem, który zatrzymał złodzieja był funkcjonariusz z będzińskiego wydziału kryminalnego

Policjant na służbie swoim czynem pokazał, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale także poza godzinami pracy. Kiedy przejeżdżał przez ulice Dąbrowy Górniczej, zauważył skradziony pojazd i przystąpił do działania pomimo tego, że nie był w tym momencie na służbie. Za to należą mu się duże podziękowania i pochwała. Ruszył za skradzioną Skodą i powiadomił o zajściu dyżurnego policji. Złodziejem okazał się mężczyzna w wieku 28 lat. Posiadał on ze sobą narkotyki, dlatego też odpowie nie tylko za kradzież, ale także za posiadanie nielegalnych substancji odurzających.

Niedługo na miejsce dotarł również patrol drogówki, który zamierzał udzielić wsparcia policjantowi w cywilu. Kiedy sprawa dobiegła do końca, policjanci dodatkowo ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna miał zatrzymane przez sąd prawo jazdy. Można powiedzieć, że miał bardzo dużo na sumieniu. Łącznie znaleziono przy nim 100 porcji narkotyków. Była to amfetamina. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do podobnego pościgu doszło ostatnio również na terenie Brześci https://naszbrzesc.pl/uciekal-przed-policja-zderzyl-sie-z-radiowozem/.