W Dąbrowie Górniczej dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej, wkrótce pojadą tam tylko autobusy

W Dąbrowie Górniczej dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej, wkrótce pojadą tam tylko autobusy

W Dąbrowie Górniczej dojdzie do dużych zmian w komunikacji miejskiej. Pasażerowie będą musieli dostosować się do zupełnie nowego planu. Podobno od 4 maja nie będą tam już kursowały tramwaje. Od teraz mieszkańcy Dąbrowy będą zmuszeni do podróżowania za pośrednictwem autobusów. Inwestycja związana z przebudową komunikacji miejskiej w Dąbrowie powoli wkracza w następny etap. Teraz widzimy jego efekty w postaci braku tramwajów, które zostaną po prostu zamienione na autobusy kursujące po całym mieście.

Nowa linia autobusowa ma również pojawić się w niewielkim mieście Józefowo https://infojozefow.pl/2022/04/21/nowa-linia-autobusowa-w-jozefowie/.

Inwestycja w komunikację miejską Dąbrowy Górniczej jest już na kolejnym etapie. Powoli reszta tramwajów jest zamieniana na autobusy. Wymienione będą dosłownie całe torowiska tramwajowe. To oczywiście oznacza, że nadejdą ogromne zmiany dla pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej na co dzień. Od 4 maja tramwaje będą skutecznie usuwane i nie pozwolą już dojeżdżać mieszkańcom do pracy, szkoły lub nie będą uczestniczyły w powrotach do domu.

Okres dynamicznych zmian w Dąbrowie Górniczej

Między Hutą Katowice i powiatowym urzędem pracy będą kursowały nowe autobusy, które mają za zadanie zastąpić usunięte linie tramwajowe. Każdy będzie mógł skorzystać z nich podczas drogi do pracy. W tym samym czasie mieszkańcy powinni obserwować także zmieniające się rozkłady jazdy. Mieszkańcy powinni zorientować się jak najszybciej, czy autobusy, z których korzystają codziennie, nie będą miały zmienionej trasy ze względu na remonty i przebudowy. Konieczna będzie zmiana w rozkładach nawet kilku linii autobusowych, aby nowa komunikacja miejska w Dąbrowie Górniczej mogła poradzić sobie bez obecności tramwajów.

Niestety miasto musi zmierzyć się wówczas również z kilkoma problemami. Okazuje się, że ciężko o to, aby znaleźć dostatecznie dużo kierowców, których będzie można zatrudnić na nowych liniach autobusowych. Problem z kierowcami zdaje się dosyć poważny, jednak administracja Wrocławia zapewnia, że przebudowa się powiedzie i w mieście będzie kursowało dostatecznie dużo autobusów, które zastąpią tramwaje.