Mężczyzna demoluje drzwi do zakładu pogrzebowego na terenie Dąbrowy Górniczej

Mężczyzna demoluje drzwi do zakładu pogrzebowego na terenie Dąbrowy Górniczej

W Dąbrowie Górniczej, 37-letni obywatel Ukrainy pod wpływem alkoholu, w nocy zdecydował się na dewastację drzwi zakładu pogrzebowego. Czyn ten został popełniony w nieprzyzwoitych godzinach nocnych.

Zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce w ostatni piątek około drugiej w nocy, wpłynęło do służb policyjnych za sprawą właściciela zakładu. Zaraz po zauważeniu podejrzanego zachowania mężczyzny na nagraniach z monitoringu, postanowił powiadomić o tym odpowiednie służby. Policja przybyła na miejsce incydentu zaledwie po kilku minutach.

Potwierdzenie winy sprawcy przyszło za sprawą nagrań z systemu monitoringu. Widać na nich jak agresywnie kopie on drzwi zakładu, przerywając spokój nocy i powodując szkody. Policjanci, mając na uwadze potencjalne zagrożenie, natychmiast interweniowali, aresztując mężczyznę jeszcze na miejscu zdarzenia – informuje policja.

Sprawca aktu wandalizmu okazał się być 37-letnim mężczyzną urodzonym na Ukrainie. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem wykazujące 2 promile. Sprawa trafi teraz do sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.