Matka z Dąbrowy Górniczej została skazana za zabójstwo swojego małego dziecka

Matka z Dąbrowy Górniczej została skazana za zabójstwo swojego małego dziecka

Prokuratura zajmowała się sprawą zabójstwa małej dziewczynki na terenie Dąbrowy Górniczej. Za czyn była odpowiedzialna matka małego dziecka. Śledczy zajmowali się ustalaniem szczegółów tej sprawy od 2020 roku. Udało im się uzgodnić, że matka kilkukrotnie uderzyła swoją dwumiesięczną córkę, a następnie wsypała jej do mleka amfetaminę. Na miejsce zdarzenia dotarło pogotowie, jednak dziecko po nakarmieniu mlekiem z amfetaminą niestety zmarło i ratownicy nie mogli w żaden sposób zaradzić tragicznej sytuacji.

Skazana Agnieszka próbowała przekonać sąd o tym, że jest niewinna, jednak nikt nie wierzył w jej wersję wydarzeń pomimo odwoływania się od wyroku sądowego. Matka kilkumiesięcznego dziecka została skazana na 25 lat pozbawienia wolności. Do tragicznego zdarzenia doszło dokładnie 11 listopada 2020 roku. Pomimo tego, że niedawno w sądzie doszło do sprawy odwoławczej, sąd postanowił podtrzymać wyrok w postaci 25 lat pozbawienia wolności. Oskarżonym był także ojciec zamordowanego dziecka, który otrzymał od sądu cztery lata pozbawienia wolności za brak interwencji w tragiczne warunki panujące w domu.

Obrona wyjaśniała w trakcie rozprawy, że zarówno matka, jak i ojciec mieli taką samą możliwość, aby kontrolować stan pokarmu dziecka. Śledczy ustalili, że matka znęcała się nad swoją córką i nie zapewniała jej podstawowej opieki. Oskarżona, która odpowiadała za zamordowanie dziecka, szybko straciła wiarygodność podczas licznych i szczegółowych przesłuchań. Gubiła się w swoich zeznaniach i nie podawała sensownych informacji. Z kolei zeznania ojca zamordowanego dziecka były spójne i można było na ich podstawie odtworzyć tragiczne wydarzenia z tamtej nocy. Pomimo wnoszenia o złagodzenie kary sąd postanowił nie uchylać się od wyroku. Agnieszka P. została prawomocnie skazana na 25 lat.