W Dąbrowie Górniczej trwa realizacja ogromnej inwestycji – wymiana wielu torów tramwajowych i nowe przystanki

W Dąbrowie Górniczej trwa realizacja ogromnej inwestycji – wymiana wielu torów tramwajowych i nowe przystanki

W Dąbrowie Górniczej trwa realizacja ostatnio założonej inwestycji w postaci przebudowy całej miejskiej infrastruktury transportowej. Powstają tam nowe przystanki tramwajowe, a także robotnicy wymieniają wszystkie torowiska. Obecnie na długości ponad pięciu kilometrów pojawią się nowe torowiska dla tramwajów. Wiem już, że prace przebiegają zgodnie z planem, jednak czy wiemy, kiedy będzie można spodziewać się zakończenia utrudnień w przejazdach drogowych.

Kierowcy muszą liczyć się z tym, że będą mieli do czynienia z licznymi zmianami na drogach. W kierunku centrum została zamknięta cała droga na czas przebudowy. Z całą pewnością kierowcy nie będą zadowoleni z takich utrudnień podczas dojazdów do pracy lub dowożenia dzieci do szkoły. Ważna zmiana w ruchu drogowym nastąpi 24 października.

W niektórych częściach miasta widać efekty inwestycji

Warto również przypomnieć o tym, że pierwsze inwestycje w tym przypadku zaczęły się w 2021 roku. Od tamtej pory do miasta trafiły zupełnie nowe podbudowy torowisk tramwajowych i odświeżone szyny, które będą dobrze służyły w transporcie miejskim przez następne lata. Jednak wielu kierowców zastanawia się nad tym, na jakim etapie tak właściwie prace znajdują się dziś. Na odcinku w środku miasta prowadzone są głównie roboty z zakresu drogowego.

Zobowiązali się do przeprowadzenia terminu realizacji tej inwestycji maksymalnie do 2023 roku w kwietniu. Generalny wykonawca informuje aktualnie o tym, że aktualnie w trakcie przebudowy znajduje się Manhattan. W planie są różne innowacje. Między innymi ma powstać rondo turbinowe, które zastąpi dotychczasowe powiązania komunikacyjne. Niektóre przystanki autobusowe zostaną z kolei przerobione na wspólne przystanki między tramwajami i autobusami, co zaoszczędzi miejsce.