Marc Garcia przechodzi do MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2023/24 ORLEN Basket Ligi

Marc Garcia przechodzi do MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2023/24 ORLEN Basket Ligi

27-letni hiszpański koszykarz, Marc Garcia, o wzroście 198 cm, podpisał kontrakt z klubem MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2023/24 ORLEN Basket Ligi. Garcia, który dotychczas reprezentował kluby w rodzimej Hiszpanii, rozpoczyna nowy rozdział swojej kariery w Polsce.

Garcia ma bogate doświadczenie z gry w różnych drużynach hiszpańskich. Był graczem FC Barcelona, gdzie głównie pełnił funkcję zawodnika rezerwowego, choć miał również okazję występować w pierwszym składzie i w Eurolidze. Oprócz Barcelona, miał na swoim koncie gry dla Baxi Manresa, Coosur Real Betis oraz Hereda San Pablo Burgos.

Ostatnio reprezentował barwy Urbas Fuenlabrada. W ciągu 26 meczów rozgrywanych w Liga Endesa, zdobywał średnio 6,9 punktu i 1,4 zbiórki na mecz.

W swojej karierze juniorskiej, Garcia był reprezentantem Hiszpanii. W roku 2016 odniósł duży sukces zdobywając złoto podczas mistrzostw Europy do lat 20. Dodatkowo został wybrany najbardziej wartościowym graczem (MVP) całego turnieju.

Garcia wyraził swoje odczucia dotyczące nowego transferu na oficjalnej stronie drużyny MKS Dąbrowa Górnicza. Mówi: „Rozmawiałem z trenerem Borisem Balibreą o przygotowaniach do nowego sezonu. Trener podzielił się ze mną wieloma pozytywnymi informacjami o klubie i jego zawodnikach. Dla mnie decyzja o dołączeniu do MKS była prosta i cieszę się, że teraz jestem częścią tej drużyny”.