Jakimi autami jeżdżą Dąbrowianie?

Jakimi autami jeżdżą Dąbrowianie?

Według stanu na koniec 2022 roku w Dąbrowie Górniczej zarejestrowanych było 104 243 pojazdów. W ciągu tego roku zarejestrowano około 7 tysięcy pojazdów samochodowych, w tym 33 maszyny z napędem elektrycznym. Składały się one z 22 samochodów osobowych, czterech motocykli i siedmiu motorowerów, a wśród najpopularniejszych modeli znalazły się samochody marki Tesla (9), Nissan, Audi i Renault. Co ciekawe, znaczna część tych pojazdów to auta luksusowe. Dodatkowo w mieście rejestrowanych jest nawet kilka zabytkowych samochodów.

W 2022 roku na drogach Dąbrowy Górniczej zaobserwowano dodatkowo 29 samochodów z zabytkowymi żółtymi tablicami rejestracyjnymi oraz kolejne 53 pojazdy ze spersonalizowanymi nazwami. 84 z tych samochodów to Porsche, co sprawia, że jest to najczęściej spotykany luksusowy samochód w tym rejonie. Nasza galeria pokazuje, jakie inne pojazdy wysokiej klasy są zarejestrowane w Dąbrowie Górniczej.

Wydział Rejestracji Pojazdów w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej obsługuje zapytania dotyczące samochodów lub motocykli. Na spotkanie należy umówić się wcześniej przez internet lub telefonicznie.