Dwa nowy samochody trafią do wyposażenia policji

Dwa nowy samochody trafią do wyposażenia policji

Miasto zamierza dołożyć 120 tysięcy złotych do zakupu nowego wyposażenia dla policjantów w Dąbrowie Górniczej. Mowa o nowych samochodach, które zasilą jeden z komisariatów. Jest to bardzo dobra inwestycja, która usprawni działanie lokalnej policji. Kiedy do wyposażenia policjantów dołożymy dwa kolejne SUV-y, łącznie będą oni mieli do dyspozycji już trzy takie samochody. Miasto zdecydowało się zainwestować w sprzęt policjantów, ponieważ uznali, że wysłuchają próśb policjantów o dofinansowanie. Policjanci zwrócili uwagę na to, że za pośrednictwem swoich samochodów nie mogą dojechać w każde miejsce na czas, ponieważ standardowe auta mają problemy z przejechaniem trudnych do przejazdu terytoriów, takich jak błoto, parki i lasy.

Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, którym są SUV-y, wierzymy w to, że policjanci będą mogli bez problemu uporać się z trudnym do przejechania terytorium na terenie Dąbrowy Górniczej. Jeżeli interesujecie się szczegółami dotyczącymi ekwipunku policjantów, zajrzyjcie na stronę https://policyjna.pl/personalny-ekwipunek-policjantow/.

Miasto poinformowało prasę o tym, że dołoży 120 tysięcy złotych do zakupu

Radni miejscy podjęli tę decyzję dokładnie w środę 23 marca. Zdecydowali, że dołożą 120 tysięcy złotych na zakup radiowozów dla policjantów z Dąbrowy Górniczej. Jest to niezwykle ważny element ekwipunku policyjnego, ponieważ komisariat, do którego trafią samochody, obejmują terytorium lasów i bezdroży. Dlatego też samochody, które mogą przejechać nawet trudne dla opon drogi, są niezwykle wskazane w takich miejscach. Dzięki SUV-om policjanci będą mogli bez problemu dostać się nawet na poprzemysłowe tereny, których nie brakuje w tej okolicy.

Warto również wspomnieć o tym, że policjanci, jadąc na miejsce zdarzenia, bardzo często muszą transportować ze sobą ciężki sprzęt. Zazwyczaj są to ciężkie walizki, które zajmują dużo miejsca. Jest to kolejny problem, który zostanie rozwiązany przez zakup dużych samochodów typu SUV. Dodatkowe samochody będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Ząbkowic. Są to nieoznakowane wozy z napędem na cztery koła. Mają duże bagażniki, które pomieszczą mnóstwo sprzętu, niezależnie od tego, ile będą musieli przetransportować na interwencję policyjną.