Mieszkaniec Sosnowca uprawiał marihuanę w Dąbrowie Górniczej

Mieszkaniec Sosnowca uprawiał marihuanę w Dąbrowie Górniczej

Policja znalazła w Dąbrowie Górniczej mężczyznę, który znajdował się uprawą marihuany. Został uchwycony policjantów z Dąbrowy. Ustalili, że mężczyzna pochodzi z Sosnowca. Policja znalazła przy zatrzymanym mężczyźnie około 7,5 kilograma suszu gotowego na sprzedaż. Zatrzymanym był mężczyzna w wieku 39 lat. Sosnowscy policjanci znaleźli marihuanę na jego wynajmowanej posesji. Kryminalni zabezpieczyli nielegalne znalezisko i postawili mężczyznę przed wymiarem sprawiedliwości. Do znaleziska doszło całkowitym przypadkiem.

W momencie, gdy policjanci wkroczyli na posesję mężczyzny, odkryli, że ma on na niej uprawę marihuany. Dlatego też rozpoczęli dalsze dochodzenie celem ustalenia tego, czy susz przygotowany jest na nielegalny handel. Za tak dużą ilość suszu mężczyźnie może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 39-latek zostanie objęty przez prokuraturę dozorem policyjnym. Wkrótce dowie się, jak duży wyrok sędzia zdecyduje się mu przydzielić. Na razie szczegóły tej sytuacji są nam nieznane.

Do podobnego zdarzenia doszło w Szczytnie, jednak tym razem policjanci znaleźli marihuanę w polu z kukurydzą https://infoszczytno.pl/marihuana-w-polu-kukurydzy/.

W Dąbrowi Górniczej lądował śmigłowiec medyczny ze względu na niebezpieczny wypadek w okolicy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dokładnie 21 marca w poniedziałek. Mężczyzna spadł z wysokości. Aby ratować mu życie, niezbędne było dynamiczne przetransportowanie mężczyzny do szpitala. Z tego powodu przyleciał na miejsce zdarzenia śmigłowiec LPR (czyli lotniczego pogotowia ratunkowego). Mężczyzna spadł z dachu budynku, gdy wykonywał prace remontowe. Ze względu na jego obrażenia wymagane było, aby jak najszybciej otrzymał pomoc medyczną. Dlatego też ratownicy byli zmuszeni przetransportować go za pośrednictwem śmigłowca.

Na szczęście śmigłowiec był przygotowany do tego, aby udzielić mężczyźnie natychmiastowej pomocy. Na miejscu zjawili się ratownicy, którzy mniej więcej o godzinie 13:35 przetransportowali mężczyznę do szpitala. Służby działały niezwykle sprawnie, ponieważ z raportów wynika, że w momencie, gdy śmigłowiec doleciał na miejsce, była tam już straż pożarna gotowa d pomocy.