65-lecie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego: jubileuszowe obchody jesienią 2023

65-lecie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego: jubileuszowe obchody jesienią 2023

W 2023 roku, jesienią, Śląski Ogród Zoologiczny świętować będzie swoje 65-lecie. W związku z tym okrągłym jubileuszem, ogród zaplanował serię eventów, by uczcić ten ważny moment w swojej historii, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich, dla których miejsce to ma szczególne znaczenie. Główne wydarzenia związane z obchodami tego jubileuszu zostały zaplanowane na dni od 6 do 8 października.

Gala jubileuszowa, która oficjalnie otworzy obchody sześćdziesięciopięciolecia istnienia ogrodu, gromadzić będzie zaproszonych gości – przedstawicieli lokalnych władz, firm współpracujących z zoo oraz inne ogrody zoologiczne z kraju i Europy. Wydarzenie to odbędzie się w Planetarium Śląskim. Należy jednak pamiętać, że ze względu na to wyjątkowe wydarzenie, ogród zoologiczny będzie otwarty dla zwiedzających tylko w godzinach od 9:00 do 13:00, co warto uwzględnić podczas planowania wizyty.

Z okazji jubileuszu przewidziane są promocje na bilety, które będzie można nabyć jedynie w kasach ogrodu (nie będzie dostępna opcja zakupu biletów elektronicznych ze zniżką). Ceny promocyjne nie będą jednak łączone ze zniżkami dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Te zniżkowe bilety będzie można wykorzystać wyłącznie w weekend 7-8 października.

W sobotę, zoo zaprasza do nowo otwartego pawilonu lasu deszczowego Ameryki Południowej. Wizyta w pawilonie zostanie uwzględniona w cenie biletu do zoo, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Ostatniego dnia obchodów, w niedzielę 8 października, zaplanowano rodzinne świętowanie na dużej łące przy słoniarni. Przybyli goście, reprezentujący różne firmy i instytucje zaprzyjaźnione ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym, wspólnie przygotują wiele atrakcji dla zwiedzających. Zabawa potrwa od 11:00 do 17:00.