Awaria aplikacji TRANSPORT GZM utrudnia zakup biletów w górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii

Awaria aplikacji TRANSPORT GZM utrudnia zakup biletów w górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii

Możliwość nabywania biletów na publiczny transport w metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej jest obecnie utrudniona. Przyczyną są trudności z funkcjonowaniem nowo wprowadzonej aplikacji TRANSPORT GZM, która miała być nowoczesnym zamiennikiem dla dawnej karty ŚKUP.

Aplikacja oficjalnie rozpoczęła swoje działanie dzień wcześniej, jednak według informacji przekazanych przez RMF FM, niektóre osoby korzystające z systemu Android na swoich smartfonach doświadczają problemów. Usterki uniemożliwiają im poprawną obsługę aplikacji i zakup biletów.

Problemy dotyczą nie tylko samej aplikacji. Zauważono również, że kasowniki przeznaczone do elektronicznych biletów kupowanych w pakietach nie funkcjonują prawidłowo. Do tego dochodzi jeszcze niemożność przeprowadzenia migracji biletów z dawnych kart ŚKUP na konta założone w nowej aplikacji przed datą 1 października.

Rzecznik metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej poinformował, jak donosi RMF FM, że obecnie trwają prace nad usunięciem awarii. Zasugerował również, że potencjalnym rozwiązaniem problemu może być ponowna instalacja aplikacji na urządzeniach.

Kontrolerzy biletów są świadomi sytuacji i na dzień dzisiejszy koncentrują się na wsparciu i informowaniu pasażerów o zaistniałych problemach.