Zlot pięknych motocykli i samochodów w samym sercu Dąbrowy Górniczej

Zlot pięknych motocykli i samochodów w samym sercu Dąbrowy Górniczej

Dokładnie w sobotę 21 sierpnia 2021 roku będzie miało miejsce nietypowe jak na te okolice wydarzenie. Ponieważ doświadczymy zlotu wspaniałych pojazdów z różnych stron Polski i nie tylko. Nie będzie to jednak zwykły zlot motoryzacyjny. Spotkanie organizatorzy eventu stworzyli w niezwykle szczytnym celu. Mają za zadanie stworzyć reklamę, która zachęci widzów do oddawania krwi na rzecz potrzebujących. Program będzie opierał się między innymi na kultowej paradzie motocyklowej. To jednak wierzchołek góry lodowej. Lokalni organizatorzy przygotowali znacznie większą moc atrakcji. Współorganizatorem całego przedsięwzięcia będzie po raz kolejny z rzędu Pogoria.

Nazwa tego eventu to Motoserce. Wszystko skłania się ku temu, aby zachęcić odwiedzających to wydarzenie do oddawania krwi na rzecz potrzebujących ludzi. Wszystko zostało zainicjowane przez zaprzyjaźnione ze sobą kluby motocyklistów. W trakcie kilku edycji tego szlachetnego wydarzenia reklama odniosła niezwykły sukces. Udało się zebrać dosłownie ponad 30 000 litrów krwi dla potrzebujących ludzi w szpitalach i domach opieki.

Lokalne wsparcie ze strony Dąbrowy Górniczej

Wydarzenie Motoserce cieszy się ogromną popularnością. Zwraca uwagę nie tylko lokalnych mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ale także przyciąga wzrok okolicznych mieszkańców. Dzięki takim imprezom motocykliści zrzeszają coraz większe rzesze sponsorów. Okazuje się, że nie tylko fani tego pomysłu chętnie przyłączają się do akcji. Bardzo często organizatorom udaje się zdobyć nieco pieniędzy. Środki zostają następnie przeznaczone na pomoc chorym. W niektórych przypadkach po prostu organizują zbiórki, które pokrywają koszty szpitalnego ekwipunku.

Finał tego spotkania w Dąbrowie Górniczej jest bardzo ważnym lokalnym spotkaniem. Niestety w minionym roku ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną wynikło sporo problemów. Pobieranie krwi oraz zrzeszenie większej ilości osób w jednym miejscu stało się utrudnione. W ten sposób zbiory nie były satysfakcjonujące. Mimo wszystko klub jest gotowy do podjęcia kolejnej próby już 21 sierpnia. Zamierzają podbić serca okolicznych mieszkańców i skłonić ich do pomocy. Jeśli im się uda, być może odrobią straty wynikające z pandemii wirusa covid.