Wizyta uczniów klasy mundurowej w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

Wizyta uczniów klasy mundurowej w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

Młodzież z pierwszej klasy o profilu mundurowym III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej miała okazję zwiedzić Komendę Miejską Policji (KMP) w swoim mieście. Uczestniczyli oni w specjalnych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych policyjnych instruktorów. Po zakończeniu zajęć spora część uczniów potwierdziła swoje pragnienie, aby w przyszłości pełnić funkcję policjanta.

Wizyta ta była dla uczniów nie tylko możliwością zdobycia wiedzy i doświadczeń związanych z pracą funkcjonariuszy policji, ale także lepszym zrozumieniem roli i obowiązków służb mundurowych. Kadeci mieli szansę uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, które zostały zaplanowane przez kompetentnych instruktorów KMP, specjalnie z myślą o nich. Najważniejsze tematy, które zostały poruszone podczas zajęć obejmowały technikę badania miejsca zbrodni, naukę strzelania oraz taktykę i procedury interwencji policyjnych.

Początkowy etap wizyty skupiał się na prezentacji technik kryminalistycznych. Uczniowie mogli przyjrzeć się temu, jak funkcjonują zaawansowane narzędzia oraz metody stosowane przez policję w celu gromadzenia i analizowania śladów kryminalnych. Zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami pozwoliło im zrozumieć, jak policja radzi sobie z wykrywaniem i przeciwdziałaniem przestępczości.