W Dąbrowie Górniczej trwa akcja bezpieczny weekend, wzmożone kontrole drogowe

W Dąbrowie Górniczej trwa akcja bezpieczny weekend, wzmożone kontrole drogowe

Ze względu na zbliżające się święta, policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe. Takie działania mają za zadanie zapewnić wyższe bezpieczeństwo na drogach. Już sama informacja w mediach o tym, że oddział drogówki prowadzi więcej kontroli, zachęca do przestrzegania przepisów drogowych. Głównym celem miasta jest wyeliminowanie wypadków na drogach spowodowanych działaniami nietrzeźwych kierowców. Jednak to nie wszystko. Stróże prawa dostali również nakaz sprawdzania stanu technicznego pojazdu. Upewnią się, czy twoje auta nie zagraża ci lub innym uczestnikom ruchu drogowego.

Policja w wielu miastach apeluje również o to, aby piesi i rowerzyści używali elementów odblaskowych. Wiele osób je bagatelizuje, jednak w rzeczywistości potrafią dosłownie uratować życie na ulicy. Oprócz trzeźwości kierowców i stanu ich pojazdu funkcjonariusze policji skupią się również na tym, aby wszyscy przestrzegali właściwej prędkości drogowej. Jest niezwykle ważnym elementem, który zapewnia uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo.

Intensywne kontrole policyjne podczas akcji bezpieczny weekend!

Działania policyjne trwają od zeszłego piątku, dokładnie od godziny 6 rano. Noszą kryptonim bezpieczniejszy świąteczny weekend. Tego rodzaju działania mają potrwać od grudnia 2021 aż do kwietnia 2022 roku. Należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci będą również weryfikowali stany techniczne pojazdów oraz zwiększy się kontrolowanie tego, czy uczestnicy ruchu dostosowują prędkość do drogi. Możemy mieć pewność co do tego, że świąteczny sezon będzie niezwykle trudny dla piratów drogowych oraz pijanych kierowców.

Policjanci będą karali wszystkich surowymi mandatami za tworzenie niebezpiecznych sytuacji na ulicy. Szczególnie w zimowym okresie, gdy pogoda daje się we znaki, policja apeluje o to, aby jeździć bezpiecznie. Proszą wszystkich kierowców, aby patrzyli na znaki i przypominają o dostosowywaniu prędkości do stanu jezdni. Pamiętajmy wszyscy o tym, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od naszych decyzji.

Piesi i kierowcy coraz częściej łamią przepisy ruchu drogowego

Warto zwrócić również uwagę na to, że mundurowi kontrolują to, w jaki sposób kierowcy zachowują się na drogach. Mimo wszystko ostatnie kontrole wykazały, że piesi również często nie dostosowują się do przepisów na drogach. W trakcie działań kontrolnych o dziwo funkcjonariusze policji zatrzymują nie tylko piratów drogowych. Bardzo często wina stoi również po stronie rowerzystów, jak i pieszych. Największym problemem są osoby, które przechodzą w miejscach niedozwolonych. Takie zachowanie doprowadza do wielu wypadków i jest surowo karane przez policję.